środa, 20 lipca 2016

Ogrody KAPIAS - zapraszam na wycieczkę

Dziś  zabiorę Was na wycieczkę do magicznego miejsca. W jeden z wiosennych weekendów na zaproszenie Przyjaciół pojechałam do Ogrodów KAPIAS w Goczałkowicach Zdroju.  Dzięki dziewczynom mogłam zobaczyć to miejsce na własne oczy.
Oprócz przyjemności spaceru po ogrodach, zapaleni ogrodnicy docenią  inspirację jaką są niewątpliwie różnorodne aranżacje i nasadzenia ogromnej ilości gatunków roślin.  Każdy znajdzie tam swój ulubiony typ ogrodu i proste, ascetyczne formy ogrodu japońskiego i sielski ogród wiejski. Cudowną Toskanię i  ogród  angielski i wiele innych …
Zapraszam na spacer…
Ogródek wiejski,  sielski -moje wspomnienie z dzieciństwa..Mnie zachwyciły ogrody  angielskie z kwitnącymi bylinami, różami, murkami z cegieł i białymi ławeczkami  - mój niedościgniony ideał
biegałam z telefonem robiąc zdjęcia ale to nie to samo co porządny aparat. większość zdjęć prezentuję Wam dzięki moim Przyjaciółkom które użyczyły mi swoich zdjęć.
A także ogród południowy, toskański z glinianymi donicami i malowanymi ścianami, kojarzący się z wakacjami i cudownymi zapachami roślin kwitnących w słońcu!i japoński

Miłego dnia!

15 komentarzy :

 1. Pięknie. :) Tak mi przyszło do głowy - Ty kup albo pożycz sensowny aparat na początku listopada, bo potem będziesz chciała mieć mnóstwo fot, a nie będzie czym... ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Och koniecznie muszę się tam wybrać, to miejsce wygląda niezwykle zachęcająco!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. To niezwykłe przezycie, zwiedzać z Tobą te ogrody i skanseny. To ciekawe miejscei kiedyś je odwiedzę. Dzięki za trud, który włożyłaś w stworzenie tego, wspaniałego posta. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. wspaniałe zdjęcia, boskie ogrody:-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham ogrody, moim ideałem są pełne spokoju ogrody japońskie i cieszę się, że też taki pokazałaś.:))

  OdpowiedzUsuń
 7. Piekne tam miejsce

  OdpowiedzUsuń
 8. Każdy ogrodowy styl przypadł mi do gustu, choć chyba najbardziej ten wiejski i sielski. Może dlatego, że wychowałam się na wsi :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękna wycieczka Ewciu. Buziole

  OdpowiedzUsuń
 10. A czasem on nie był w "maja w ogrodzie"? cudny :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Byłam, widziałam, polecam.
  Rzeczywiście- urokliwych i inspirujących miejsc u Kapiasa nie brakuje, chociaż, niestety, tłumów ludzi też.
  Marzena

  OdpowiedzUsuń
 12. Byłam w tych ogrodach juz 2 razy moje ulubione zakątki to śródziemnomorski i wiejski. Urocze są te ogrody :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za wizytę u mnie i komentarz :)