poniedziałek, 22 maja 2017

Ukwiecony maj i refleksja nad upływającym czasem.

W ogrodzie zrobiło się naprawdę cudownie dzięki  pięknej pogodzie. Temperatury jak w lecie, rośliny wychylają się do słońca a ręce rwą się do prac ogrodowych. Lista zadań i prac jest już od kilku lat realizowana z mniejszym lub większym powodzeniem, bo los potrafi pokrzyżować plany.
W tym roku znów nam podciął skrzydła ale mam nadzieję na krótko. Nie damy się... A poważne problemy ze zdrowiem zawsze uświadamiają nam, że najcenniejsze jest życie i rodzina. Cała reszta to tylko dodatek. Uświadomiły nam też, że mamy cudownych oddanych Przyjaciół na których możemy liczyć. Niby człowiek to wie ale sytuacji zagrożenia życia ma to zupełnie inny wymiar.Wierzcie mi, cudowni bezinteresowni ludzie są, istnieją. Mamy takich wókł siebie.
Co z tym upływającym czasem? Dlaczego coraz częściej zdarza mi się o nim myśleć? Kiedy ma się 20-cia lat wydaje się nam, że wszystko można, świat stoi przed nami otworem, nie zdajemy sobie sprawy z upływającego czasu i konsekwencji z tym związanych. Teraz widzę to inaczej, najpierw odejście Babci, potem Taty uświadomiły mi, że przybywa nam lat. Dzieci dorosły a mimo to wciąż czuję obawę o ich przyszłość, jestem w gotowości do opieki i pomocy. dotąd praktycznie nie dotykały nas problemy z poważnymi chorobami, poza nowotworem mojego Taty. Teraz choroba mojego M wpędziła mnie w strach i musimy się oboje z nim zmierzyć. Będziemy dbać o siebie, zdrowiej żyć.  Pokonamy strach, który zawsze jest złym doradcą.


21 komentarzy :

 1. Zdrówko przede wszystkim.Dbajcie i wspierajcie się bo jak zabraknie tej najbliższej osoby to nic nie jest takie samo i nic nie cieszy

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepięknie u Ciebie. Co robisz, żeby w donicy nie zadomowiły się mrówki? Dużo zdrowia życzę dla M a przede wszystkim poprawy zdrowia albo przynajmniej stabilizacji ze zdrowiem :) Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam te same refleksje i przeżycia w te przepiękne majowe dni.Pozdrawiam i -trzymajmy się..Też Ewa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia, cudowny klimacik macie w ogrodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. dlatego nie potrafię zrozumieć ludzi ,którzy marnują czas na kłótnie..urazy..niedomówienia-powodzenia i pogody ducha

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne kwiaty ;). Uświadamiamy sobie kruchość własnego szczęścia i losu dopiero gdy dopadają nas trudności. Trzeba walczyć ;). Pozdrawiam i zdrówka życzę ;).

  OdpowiedzUsuń
 7. Dużo zdrowia i odwagi w walce z chorobą. Jak odchodzą nasi bliscy to zawsze jest wstrząsające wydarzenie, które każe nam spojrzeć inaczej na nasze życie i na to jakie decyzje podejmujemy...

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dotyka nas coś niespodziewanego to nasz świat się zmienia.Inaczej patrzymy na życie,przewartościowujemy nasze priorytety.Zmienia się nam punkt widzenia.I nie są to tylko puste slogany.Moje życie się przewartościowało siedem lat temu,dziś wiem co jest dla mnie najważniejsze.A o dzieci nie przestaniesz się martwić nigdy:)))my kobiety-matki już tak mamy:))))

  OdpowiedzUsuń
 9. Ewa, głowa do góry. Czasem mam wrażenie, że takie paskudne chwile przychodzą aby nam przypomnieć co jest dla nas ważne. Żebyśmy mogli się na chwilę zatrzymać i docenić to co mamy, kim jesteśmy i kogo mamy obok siebie. Będzie dobrze, zobaczysz :)
  Czy ja tam na jednej z fotek widzę upolowaną w Holandii "zbroję" na kwiaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zbroja na kwiaty czeka na powieszenie. Ma jużwyznaczone miejsce.

   Usuń
 10. Ewciu... zdrowia życzę M...musi być dobrze :)
  ślicznie wokół ogrodu :)
  ściskam mocno

  OdpowiedzUsuń
 11. Dużo zdrowia dla twojej rodziny i wiele siły, aby te problemy ze zdrowiem pokonać!

  OdpowiedzUsuń
 12. Pawciowi zdrowia a Tobie siły życzę mała kobitko
  Serdeczne buziole

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Aldonko. Niebawem się zjawimy jak tylko Paweł będzie w domu.

   Usuń
 13. Dużo zdrowia i wytrwałości. Piękne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
 14. Ależ u Ciebie jest ślicznie i klimatycznie:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękne kwiaty - i pozytywne przesłanie :) Zdrowia wam życzę!

  OdpowiedzUsuń
 16. Śliczne kwiaty królują w tym ogrodzie :) miło się robi po pierwszym spojrzeniu

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za wizytę u mnie i komentarz :)