wtorek, 16 października 2012

Docenić codzienność...

Piękny ciepły poranek przywitał mnie dziś od progu, choć trochę zachmurzony to jednak kolorowy i pogodny.

Idąc dziś rano do pracy, naszą polną drogą w kierunku stacji uświadomiłam sobie, że czasem nie zauważamy takich właśnie dobrych codziennych chwil jak ten poranek.
W ciągłym biegu, pędzimy do autobusu, pociągu lub stoimy w korkach mijając kolorowe drzewa, ostatnie kwitnące rośliny , śpiewające ptaki….. patrzymy - nie widząc.
A przecież warto to  zauważyć i dziękować za każdy taki piękny poranek, za każdy pogodny dzień, dobrze zaczęty, za obiad na stole i ogień w kominku, i za dobrze zakończony dzień. Dziękować za zwykłą spokojną codzienność, docenić ją zanim przekonamy się jak to jest bez.....

25 komentarzy :

 1. Ewo,

  Zgadzam się z Tobą w 100% i naprawdę staram się doceniać każdą chwilę;-)

  Pozdrawiam ciepło,
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Ewuni cudne słowa, masz w pełni rację. Pęd, pęd,pogoń....a tak naprawdę trzeba się cieszyć każdym dniem...ja to zrozumiałam 16 grudnia 2008r. Ten dzień zmienił u mnie wszystko...)))Teraz żyję chwilą i cieszę się wszystkim co mam i co mnie otacza. Przedtem to wszystko płynęło obok mnie ... Gorące pozdrowienia pa....

  OdpowiedzUsuń
 3. ładnie i prawdziwie napisane:)
  pozdrowienia ślę,

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie napisane:)
  Też staram się dostrzegać małe rzeczy , których byc może inni nie widzą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka już nasza ułomna natura, że doceniamy pewne wartości dopiero wówczas, gdy je tracimy. W tak zwanym "normalnym" życiu wciąż trzymamy się myśli, że przecież mamy czas, że potem, że zaraz... Daj nam Boże, by owe potem i zaraz trwały jak najdłużej. I przypominajmy sobie nawzajem, że warto się zatrzymać i poczuć piękno chwili...tej konkretnej. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękno otacza nas wszędzie! Szkoda, że wielu go nie widzi. Trudności, zmartwienia i cierpienia wyostrzają nasze zmysły na piękno i dobro. Obyś tych trudności miała jak najmniej, a piękna dokoła, jak najwięcej. Zdrowia życzę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja się cały czas tego uczę,ale czasami tak trudno myśleć pozytywnie i cieszyć się z tego co mamy :) Pozdrawiam serdecznie D.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten ciągły pęd nas zabija. Nie zewnętrznie, tylko wewnętrznie. Wytwarza się taka pustka, którą trudno wypełnić czymś sensownym. Uciekłam od zgiełku na trzy dni i było mi tak dobrze... Niestety, po powrocie dopadły mnie od razu tysiące spraw telefonów, maili itd.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj masz rację!!pędzimy i pędzimy a nie dostrzegamy takich waznych rzeczy...
  Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak dobrze, że o tym napisałaś.
  Miłego, pogodnego tygodnia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciągle gonimy i ciągle narzekamy na brak czasu. A może trzeba nabrać dystansu do zycia? Wybrać co ważniejsze.Ja juz odpoczywam, robię to, co mi sprawia przyjemność i rozglądam się dookoła zauważając to, czego jeszcze nie tak dawno zauważyć się nie dało. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Masz rację.Każdy pędzi, każdy narzeka... Lato za upalne, zima za mroźna, jesień za mokra... (ile się już naczytałam na blogach jak to dziewczyny nie lubią jesieni). Myślę, że to kwestia wieku. Młodzi narzekają, ja już cieszę się wszystkim :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pięknie napisane! Zgadzam się z Tobą... tak nie wiele trzeba aby czuć się szczęśliwym :)

  OdpowiedzUsuń
 14. To prawda, ludzie są straszliwie zabiegani i nie potrafią cieszyć się z drobiazgów. Dlatego często patrzą na mnie dziwnie, gdy np. zbieram kasztany, zatrzymuję się, by przyjrzeć się motylowi na kwiatku lub przytulam się do drzewa. A ja wiem, że mam coś czego im brak - świadomość, że są na tym świecie rzeczy ważniejsze ode mnie, że jestem tylko okruszkiem na tej Ziemi.
  Pozdrawiam cię cieplutko! :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Święte słowa:-) Czasami tak niewiele brakuje nam do szczęścia - chwili ciszy, spokoju, dostrzeżenie piękna, które jest wokół... Szkoda, że tak łatwo przeoczyć to w chaosie codzienności. Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja to zauważam, i doceniam. Kiedy podziwiam drzewa i krzewy, liscie i trawy, słońce i kwiaty, to często wzbudzam zdziwienie w niektórych osobach. Ja sie tym jednak nie przejmuje, tylko fotografuję:-). Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. Piękne, mądre słowa. Czasem po prostu nie umiemy się cieszyć z drobiazgów, szukając za to natrętnie powodów do zamartwień i dołków. wiem, co piszę, bo sama niestety należę do takich osób, ale staram się jednak walczyć ze sobą i cieszyć z tego, co mam.

  OdpowiedzUsuń
 18. jak czytam takie słowa to myślę, że już jutro nie zapomnę cieszyć się tym co wokół- ale jak znam siebie jutro zapomnę o czym miałam pamiętać- proza życia niestety u mnie ostatnio:( ale i tak dziękuję za przypomnienie:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Mądre słowa!!!!! tylko my naród narzekający jesteśmy, ciągle niezadowoleni... a tyle pięknadookoła, tuż na wyciągnięcie ręki...tylko trzeba na chwilkę przystanąć i się rozejżec.

  OdpowiedzUsuń
 20. pięknie to napisałaś... niestety ale często jest, że pędzę i nie widzę, a życie piękne jest i tak szybko przelatuje...

  OdpowiedzUsuń
 21. Od rana walczę z przekonaniem siebie do tego by wziąć się w garść i cieszyć się z chwili.
  Jak dobrze, że tu zajrzałam!
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Pięknie napisane, podpisuję się pod tym obiema łapami, niestety często o tym zapominamy w codziennym życiu, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 23. :) jak dobrze napisane:)cieszę się że są tacy ludzie, sama czesto doświadczam takiego pospiechu codziennej szarosci jednak zaraz staję do pionu i wracam w krainę marzeń:*

  OdpowiedzUsuń
 24. Sama prawda! Czytałam kiedyś wspomnienie kobiety, która leżała na raka w szpitalu - jak bardzo zazdrościła kobietom taszczącym zakupy, które widziała ze szpitalnej separatki - jak bardzo im tego zwyczajnego życia zazdrościła! Od tamtej pory wszystko mnie cieszy, a nawet jak narzekam na pogodę - to tylko kokietuję;) Pięknie tu u Ciebie i pozwól, że zostanę;) Trafiłam tu od Moniki - muszę jej podziękować;) W wolnej chwili zapraszam do mnie na wieś: www.wiejskoczarodziejsko.blogspot.com!

  OdpowiedzUsuń
 25. A ja z innej beczki, naprawdę piękny masz dom!
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za wizytę u mnie i komentarz :)